Kerekes István 2023 után, 2024-ben is elnyerte a világ legjobb fotóművésze címet (Best of the Best). A magyar fotográfia történetében egyedülálló eredménnyel rendelkező fotóművész, már világszinten is a rekorderek közé tartozik, hiszen sikerült neki, egymást követő két évben (2023, 2024) a világranglista élére kerüljön és elnyerje a Legjobbak legjobbja címet.
A Nemzetközi Fotóművész Szövetség (FIAP) 2010 óta évente kihirdeti az előző év legeredményesebb fotóművészeit világszinten. Az eredményt a különböző nemzetközi fotópályázatokon legtöbbször elnyert fődíj (Best Author of Salon) alapján ítélik oda. István 2024-ben a világ huszonhét országában 89-szer nyerte el különféle fotópályázatokon a legjobb szerzőnek járó fődíjat, ezzel a világranglista első helyén zárta a 2024-es évet, megszerezve a FIAP Best of the Best in the World 2024, a világ legjobb fotóművésze címet. A ranglista második helyezettje óriási „harcban” a Hong Kong-i Diana Chan lett 87 Best Author of Salon címmel, míg a harmadik helyen a tajvani Ling Jyi Chao lett 58 legjobb szerző díjjal.
Varga Szilárd fotóművész – akit sokan csak Szilu-ként ismerünk – 1979. szeptember 5-én született Nagykanizsán. Eredeti végzettsége szerint számítástechnikai technikus, akit a 3D grafika iránti érdeklődése vitte el a művészeti irányba, később tördelőszerkesztő grafikusként dolgozva került közel a fotókhoz.
A fotózást relatív későn, 30 éves kora után, 2010-ben kezdte csak el. Először digitális eszközökkel, majd később kezébe véve egy nedves kollódiumos képet döntötte el végleg: neki ez a világ kell. Változatos, több mint 170 éves fotótörténeti technikákkal, archaikus eljárásokkal – nedves kollódiumos eljárás, cianotípia, argentótípia, sópapír és alterációi - kezdett el foglalkozni, az internetet bújva, hozzá hasonló érdeklődésű emberektől mindent autodidakta módon tanult, s büszke volt rá, hogy nincsen szakirányú végzettsége. Mottója: „»Alkimista« fotóamatőr (EFIAP, A-MAFOSZ) vagyok és többnyire pucér emberekről készítek felvételeket. Ezüstből.”
Az alábbi szöveget a FIAP védnöksége alatt szervezett azon szalonok szabályzatának kell tartalmaznia, amelyben van „Természet” szekció. Az új meghatározás, amelyet a PSA megfelelő osztályainak tisztviselőivel közösen dolgoztak ki, azonnal hatályba lép.
Természet kategória definíciói
A természetfotózás az antropológia és a régészet kivételével a természettudomány minden ágát rögzíti. Ez magában foglalja a fizikai világ minden aspektusát, mind a víz felett, mind a víz alatt.
A természetfotóknak a helyszín valódiságát kell közvetíteniük. Egy jól tájékozott embernek képesnek kell lennie arra, hogy azonosítsa a kép tárgyát, és meg kell győződnie arról, hogy a képet őszintén mutatták be, és hogy nem alkalmaztak etikátlan gyakorlatot a téma irányítása vagy a kép elkészítése során. Nem engedélyezettek azok a képek, amelyek közvetlenül vagy közvetve olyan emberi tevékenységet mutatnak, amely egy élő szervezet életét vagy jólétét veszélyezteti.
Képek feltöltése: 2025. június 1.–2025. június 15. (Pályázati segédlet)
A Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége fotópályázatot hirdet tagszervezetei és azok tagjai részére MAFOSZ Szalon néven, KÉT KATEGÓRIÁBAN, DIGITÁLIS szalon formájában. Célja, hogy bemutassa a kortárs magyar fotográfia eredményeit, a fotóművészeti alkotócsoportok legújabb munkáinak kiállításával.
(A pályázaton csak azok a MAFOSZ tagszervezetek vehetnek részt, melyek a beküldési határidőig rendezték a 2025. évi tagdíjukat)
2025. február 23-án ünnepélyes keretek között megnyitott a MAFOSZ-tagság várományos Fertődi Fotóklub „Formák” című kiállítása. „Jó érzés belegondolni, hogy ez már a negyedik ilyen esemény, hiszen 2022-től kezdődően minden évben sikerült a fotóklubnak különböző tematikájú kiállítást megrendezni.” Az eseményt nagy érdeklődés kísérte. Ihász Mónika a fertődi Kulturális és Szolgáltató Központ vezetője üdvözölte a megjelenteket és megnyitó beszédében elmondta, az épület falain belül egy összetartó közösség alakult ki. Tagjai egymást segítve, tanítva, kreatív alkotó munkájuk eredményeként igazán színes képanyagot sorakoztattak fel.
View the embedded image gallery online at:
https://www.mafosz.hu/component/content/featured.html#sigProIdf88d985db6
>
>
A Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége 2025. március 1-jén tartotta az ÉV MAGYAR FOTÓJA – ÉV MAGYAR FOTÓSA fotóművészeti pályázat díjátadóját, a 27 díjazott kép kiállítását Biatorbágyon, a Juhász Ferenc Művelődési Központban. (A kiállítás megtekinthető 2025. március végéig.)
A Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége ÉV MAGYAR FOTÓJA – ÉV MAGYAR FOTÓSA fotóművészeti pályázat díjátadó, a díjazott képek kiállítása és könyvbemutató
2025. március 1. 15 óra,
Juhász Ferenc Művelődési Központ, Biatorbágy, Baross Gábor u. 1.
A pályázat megvalósulását a CEWE támogatása tette lehetővé, elismerve a fotóművészet sokszínűségét és a magyar alkotók kiemelkedő tehetségét.
A kiállítás megtekinthető 2025. március végéig
Az ÉV MAGYAR FOTÓJA – ÉV MAGYAR FOTÓSA díjátadót követően a 2024. évi FIAP fotóművészeti diplomák ünnepélyes átadása lesz, melyre mindenkit szeretettel várunk.